اخبار

تشکیل اولین جلسه ستاد توسعه پیل‌سوختی در دولت یازدهم

تشکیل اولین جلسه ستاد توسعه پیل‌سوختی در دولت یازدهم
اولین جلسه ستاد توسعه پیل سوختی در دولت یازدهم با ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و و با حضور تمامی اعضای ستاد از جمله پنج وزیر معدن، صنعت و تجارت، نفت، علوم، تحقیقات و فناوری، دفاع و راه و شهرسازی هفتم بهمن ماه تشکیل شد.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه برای حمایت از دانش و فناوریهای جدید، اراده کافی در میان مسئولان کشور وجود دارد، گفت : دولت با وجود محدودیت در منابع ، از طرح ها و برنامه های فناورانه قابل اجرا حمایت می کند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری دکتر اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد توسعه فناوری پیل سوختی، با اشاره به افزایش 20 برابری اعتبار صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ستاد می تواند با بهره گیری از منابع این صندوق برنامه ریزی مناسبی برای دستیابی به اهداف مدنظر و توسعه فناوری پیل سوختی داشته باشد.
معاون اول رییس جمهور بر لزوم اولویت بندی و تعیین کاربردهای ضروری تر فناوری پیل سوختی تاکید کرد و افزود: یکی از چالش های پیش روی کشور مسائل زیست محیطی و آلودگی هواست که با توسعه فناوری پیل سوختی و استفاده از این فناوری در بخش حمل و نقل عمومی به عنوان یک اولویت ، گام موثری در جهت کاهش آلودگی هوا برداشته خواهد شد.
در این جلسه که معاون علمی و فناوری رییس جمهور و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ، رییس سازمان محیط زیست و رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری نیز حضور داشتند، گزارشی از انواع پیل سوختی و کاربردهای آن ، مزیت های استفاده از پیل سوختی و روند توسعه فعالیتهای مرتبط با هیدروژن و پیل سوختی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه و میزان سرمایه گذاری آنها در این بخش ارائه شد.
در این نشست همچنین به اقدامات انجام شده در زمینه توسعه فناوری پیل سوختی در کشور همچون مطالعات و بررسی های فنی و اقتصادی،امکان سنجی،تدوین سند راهبرد ملی توسعه فناوری پیل سوختی و برنامه عملیاتی آن اشاره شد و برخی موانع و راهکارها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه تصمیماتی نیز اتخاذ شد و مقرر گردید دبیرخانه در جلسات کمیته راهبری پیل سوختی، بازارهای دارای اولویت را برای استفاده از فناوری پیل سوختی مشخص نماید.
۲۷ دی ۱۳۹۳ ۱۳:۰۴
کمیته راهبری پیل سوختی (http://fcc.gov.ir) |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید