اخبار

دستور دولت انگلیس مبنی بر تاسیس 15 جایگاه‌ هیدروژنی در 2015

دستور دولت انگلیس مبنی بر تاسیس 15 جایگاه‌ هیدروژنی در 2015
دولت انگلیس در نظر دارد با مشارکت ارگان های صنعتی و اختصاص مجموعاً 11 میلیون یورو 15 جایگاه سوخت‌گیری هیدروژن را تا انتهای سال آینده میلادی در این کشور نصب نماید.
وزیر بازرگانی انگلیس، متیو هانکوک، اعلام نمود برای کمک به تشکیل شبکه اولیه هیدروژنی متشکل از 15 جایگاه‌ سوخت‌گیری هیدروژن تا انتهای سال 2015 ، مبلغ11 میلیون یورو اختصاص خواهد یافت.
7/5 میلیون یورو از این بودجه از محل منابع دولتی و 3/5 میلیون یورو از جانب بخش‌های صنعتی اختصاص داده خواهد شد. شرکت تویوتا پیش از این، در اوایل همین ماه، اعلام کرده بود که انگلیس یکی از اولین بازارهای خودروهای پیل‌سوختی در سال آینده خواهد بود.
2 میلیون یورو از بودجه اختصاصی دولت، صرف به‌روزرسانی و بهبود 6 تا 8 جایگاه سوخت‌گیری موجود در حال عملیات و یا در دست ساخت خواهد شد و وضعیت این جایگاه‌ها از حالت نمایشی به سایت‌های در دسترس عموم تبدیل خواهد شد.
3/5 میلیون یورو از بودجه دولت (جدای از مبلغ اختصاصی بخش صنعتی) در راستای همسو شدن با صنعت مورد استفاده قرارخواهد گرفت و با این بودجه 4 تا 7 جایگاه سوخت‌گیری جدید احداث می‌گردد. این جایگاه‌ها شامل جایگاه‌های سیار، جایگاه‌های سایت‌های مستقل و جایگاه‌های یکپارچه شده با پمپ ‌بنزین‌های موجود می گردد.
2 میلیون یوروی دیگر نیز جهت تشویق ناوگان‌های حمل‌ونقل‌ عمومی برای به‌کارگیری 40 خودروی پیل‌سوختی در خوشه‌های جغرافیایی مشخص شده صرف خواهد گردید.
وزیر هانکوک، در سخنرانی خود در حضور روسای شرکت‌های تویوتا، هوندا و نیسان اظهار داشت: «خودروهای هیدروژنی فرصت اقتصادی بزرگی را برای ما به ارمغان آورده و می‌توانند صنعت خودروسازی ما را در سطح بین‌المللی تقویت نمایند. ما خواستار آنیم که انگلیس، یکی از بهترین مناطق جهان در خصوص طراحی، تولید و فروش خودروهای بدون آلایندگی باشد. دولت با مشارکت صنعت این کار را به ثمر خواهد رساند تا هم مصرف‌کنندگان و هم صنایع، در سراسر انگلیس، از منافع بالقوه آن بهره برند.»
این برنامه تحت پروژه UKH2Mobility به انجام خواهد رسید که در آن دولت به همراه صنایع خودروسازی، انرژی، زیرساخت و خرده‌فروشی، نقشه‌راهی را در راستای توسعه خودروهای پیل‌سوختی و زیرساخت هیدروژنی در انگلیس فراهم نموده است. تاسیس 15 جایگاه تا انتهای سال آینده میلادی، گام مهمی در توسعه شبکه ملی متشکل از 65 جایگاه هیدروژنی بوده که این مهم توسط UKH2Mobility محقق خواهد گردید.
۱۲ آبان ۱۳۹۳ ۲۳:۳۲
www.GreenCarCongress.com |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید