اخبار

بزرگترین نیروگاه پیل‌سوختی دنیا در کره جنوبی

بزرگترین نیروگاه پیل‌سوختی دنیا در کره جنوبی
پوسکو انرژی، عملیات ساخت یک نیروگاه 360 مگاواتی پیل‌سوختی را که در نوع خود بزرگ‌ترین نیروگاه در جهان به شمار می‌رود در شهر پیونگ‌تائک کره‌جنوبی آغاز نموده است.
پوسکو انرژی، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی خصوصی برق در کره، برای رسیدن به این هدف، اخیراً یک قرارداد سرمایه‌گذاری با دوسان، شرکت گاز کره، شرکت اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری کره، شرکت سرمایه‌گذاری خارجی «داربی» و شرکت سرمایه‌گذاری «جی‌کی هولدینگ» به امضا رسانده است. بر اساس این قرارداد تقریباً مبلغی معادل 1/9 میلیارد دلار در نیروگاهی به مساحت 140 هزار مترمربع، واقع در پیونگ‌تائک، سرمایه‌گذاری خواهد شد. با راه‌اندازی این نیروگاه در سال 2018 علاوه بر تولید برق، مقادیر زیادی انرژی حرارتی تولید خواهد شد که با استفاده از آن حرارت مورد نیاز «مجتمع گردشگری پیونگ‌تائک» و «مجتمع صنعتی پوسونگ» به راحتی تأمین می‌گردد.
شرکت گاز کره مسئول تأمین سوخت این نیروگاه بوده و پوسکو انرژی با مشارکت دوسان تجهیزات تولید توان پیل‌های سوختی این نیروگاه را تأمین خواهد نمود. شرکت سرمایه‌گذاری خارجی داربی همراه با شرکت اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری کره، تهیه و تدارک منابع مالی این پروژه را تحت نظارت جی‌کی‌هولدینگ به عهده خواهند داشت.
انتظار می‌رود بتوان با ساخت این نیروگاه 28/5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی را جذب و 500 فرصت شغلی جدید را جهت اشتغال 3000 نفر به طور غیر مستقیم ایجاد نمود. بدین‌ترتیب، این پروژه تأثیر چشمگیری بر اقتصاد بومی منطقه گذاشته و کره را در رسیدن به اهداف خود در حوزه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر یاری خواهد رساند.
۱۲ آبان ۱۳۹۳ ۲۳:۲۳
www.businesskorea.co.kr |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید