اخبار

یارانه 20هزار دلاری ژاپن برای هر خودروی پیل‌سوختی

یارانه 20هزار دلاری ژاپن برای هر خودروی پیل‌سوختی
دولت ژاپن به منظور تسریع روند پذیرش خودروهای پیل‌سوختی در بازار ملی این کشور، اقدام به تخصیص یارانه‌ی 20 هزار دلاری برای خرید هر دستگاه خودروی پیل‌سوختی کرد.
دولت شینزو آبه، رئیس‌جمهور ژاپن، در ادامه‌ی تلاش برای رسیدن به حمل‌و‌نقل پاک در آینده‌ا‌ی نه چندان دور، این ‌بار حمایت جدی و سرسختانه‌ی خود از خودروسازان خودروهای پیل‌سوختی را با تصویب یارانه‌ای به مبلغ 2 میلیون ین (19,722 دلار) برای هر دستگاه خودروی پیل‌سوختی، نشان داد. هرچند دولت آبه سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجهی جهت گسترش زیرساخت‌های هیدروژنی (برنامه احداث 100 جایگاه سوخت‌گیری هیدروژنی در سراسر ژاپن) داشته است اما نگرانی‌ او از عدم استقبال مشتریان از خودروهای پیل‌سوختی، به دلیل قیمت بسیار بالای آن‌ها، این دولت را به سمت اتخاذ چنین تصمیمی هدایت نموده است.
در همین راستا و بر اساس استراتژی رشد دولت ژاپن که مشوق استفاده‌ی هرچه بیشتر از انرژی هیدروژنی و خودروهای پیل‌سوختی می‌باشد، این دولت استفاده از این نوع خودروها را به عنوان خودروهای اداری در تمامی وزراتخانه‌های این کشور اجباری کرده است. 
البته تنها تویوتا از این طرح جدید دولت سود نخواهد برد و سایر خودروسازان نظیر هوندا، که برای عرضه خودروهای پاک خود به بازار ژاپن در ماه‌های آتی برنامه‌ریزی کرده‌اند، از این ابتکار دولت آبه بهره خواهند برد چرا که به این ترتیب خودروهای آنان از نظر مشتریان از جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد.
۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۷
انجمن هیدروژن و پیل سوختی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید